Naša vízia

Veríme, že optimizmus je forma odvahy. Veríme, že miliarda odvážnych činov dokáže podnietiť svetlejší zajtrajšok.
S týmto úmyslom je odvaha našim vzorom, presadzujeme ju, zdieľame príbehy o odvážnych činoch našich podporovateľov a spojencov, vyzývame ľudí, aby vyšli zo svojich komfortných zón a konali odvážne s nami, jednotlivo v ich každodenných životoch a v komunite s ostatnými, ktorí zdieľajú našu oddanosť lepšiemu svetu.
Zelená a mierumilovná budúcnosť je cieľom našej výpravy. Hrdinovia nášho príbehu sme všetci my, ktorí veríme, že lepší svet je nielen na dosah, ale je budovaný dnes.

Chcete vedieť viac?

Máme pre vás viac detailov o našej práci.

Naše hodnoty

Greenpeace využíva nenásilnú kreatívnu akciu na to, aby dláždil cestu k zelenšiemu, mierumilovnejšiemu svetu a aby konfrontoval systémy, ktoré ohrozujú naše životné prostredie.

Pozrite sa, za čím si stojíme

Naša história

V 1971, naši zakladatelia vyplávali na ostrov v Arktíde. Ich misia? Zastaviť jadrovú bombu. Bola to cesta, ktorá začala jedno hnutie a zapísala sa do histórie.

Objavte naše príbehy

Naše kancelárie

Spolu s 27 nezávislými národnými/regionálnymi organizáciami pracujeme priamo s komunitami v prvej línii, zatiaľ čo ochraňujú prostredie, ktoré nazývajú domovom.

Kontaktujte nás

Naše výročné správy

Greenpeace Slovensko je hrdý na to, že je súčasťou globálnej siete Greenpeace organizácií a s radosťou informujeme o našej práci.

Prečítajte si naše výročné správy